Elvis i Etna w nowych domach

Elvis już od tygodnia w nowym domu, a tydzień dla takiego maluszka to całkiem spory kawał czasu.
Maluch ma się dobrze, zadomowił się, już wie, że jego świat jest poukładany i bezpieczny. Jego ludzie już go kochają.
Pani Brygida, pańcia Elvisa tak mi o nim pisze:
Z przyjemnością donoszę, iż Elvis jest już zadomowiony w nowym miejscu. Po kilku dniach wspólnego życia już wiemy, że wielki z niego pieszczoch. Elvis uwielbia być cały czas z nami, nocy niestety nie przesypia w całości w swoim legowisku, domaga się wejścia do łóżka gdzie natomiast mógłby przespać noc bez jednej przerwy. Z higieną idzie mu coraz lepiej, załatwia się w 80% przypadków w jednym wyznaczonym do tego miejscu. Szkoda tylko, że do drugiego szczepienia jeszcze tyle czasu i na razie nie może chodzić na spacery. Jeśli chodzi o charakter naszego pieska to jest bardzo gościnny i przyjaźnie nastawiony póki co do wszystkich, jest również niezwykle uparty co mam nadzieję w pewnym stopniu uda się skorygować :) W załączeniu przesyłam kilka aktualnych fotek.

Dziękujemy i pozdrawiamy. Widać wyraźnie, że "król jest tylko jeden"!

Etna w nowym domu zaprząta sobą bez reszty uwagę domowników. Wiadomo, najmłodsze dziecko w rodzinie, takie któremu podtyka się pod nos co najlepsze, rozpieszcza, tuli i całuje, nosi i przenosi z poduszki na fotel, z fotela na sofę, z sofy do łóżka, by dziecko było szczęśliwe, by nie płakało.

A tak relacjonuje pańcia Etny, p. Agata swoje pierwsze dni z Etną.
Psiak ma się dobrze, wczoraj jeszcze wydawała się zestresowana, chodziła niepewnie, co prawda merdała ogonkiem i namawiała do zabawy ale każdy gwałtowniejszy ruch w domu powodował jej ucieczkę za fotel. Dzisiaj już zdecydowanie zmieniła sposób bycia, bawi się, biega jak oszalała, sama rzuca sobie zabawki, tarza się po dywanie, a do spania wybrała sobie kanapę lub ogromna poduszkę na podłodze :) Jednak namówienie jej do spania nie jest zbyt proste, bo wszystko ją ciekawi, nawet jak na chwilę się położy to zaraz wstaje bo znalazła coś co chce zobaczyć z bliska. Dopiero w nocy jest spokój bo jak zasypia ok 21.30 to budzi się o 8 rano i to dość leniwie :) no i oczywiście jest zachwycona pluszakami, rzuca nimi w lewo i w prawo, kładzie się na nich, gryzie, znowu podrzuca, wbiega w nie, i tak w kółko :) Wnosi do domu wiele radości, wydaje się zadowolona :)))
Czytam i uśmiecham się, znam ten stan radosnej fascynacji nowonabytym szczenięciem, pamiętam jak to było gdy sama przywoziłam do domu kolejnego malucha, jak bardzo byłam nim zauroczona, jak niemożliwie rozpieszczałam małego stworka. Pamiętam jak maluch próbował wspiąć się do nas na sofę, jak stojąc na tylnych łapkach, a przednimi opierając się o mebel podskakiwał, próbując dostać się wyżej, na sofę. Oczywiście ulegałam szczenięciu i wciągałam do góry, aż na swoje kolana. Bo jakże by inaczej?

Etna śpi na kanapie, To jasne dla mnie jak słońce. Ale zapytać p. Agatę musiałam:
- A co z jej spaniem na kanapie? Sama na nią weszła, czy trzeba było jej troszeczkę pomóc? Obstawiam drugą opcję :-))

Mamy odpowiedź:
Póki co trzeba było troszkę pomóc bo kanapa jest dość wysoka, ale sama próbowała na nią wejść, więc jej pomogliśmy żeby jej się nic nie stało :) Zresztą co tu dużo mówić... Teraz śpi niby na swoje poduszce, ale w łóżku :) Śpi słodko i bardzo mocno, chyba cały dzień psot jednak ją zmęczył :) Ale muszę przyznać że nie spodziewałam się że szczeniaki w tym wieku mogą być takie grzeczne, ładnie je, nie rozsypuje jedzonka, śpi grzecznie, bawi się ładnie, nawet jak gryzie to bardzo lekko tak żeby nikogo nie zabolało, załatwia się zazwyczaj na rozłożone pieluchy, czasami jej się zdarzy gdzieś obok ale naprawdę bardzo rzadko. Jestem pod wrażeniem jakie to mądre stworzonko :)

Ja też jestem pod wrażeniem. Dziękuję bardzo paniom Brygidzie i Agacie za piękne zdjęcia, za pamięć i za serce.
  • Twitter
  • Facebook

1 Komentarz

Wątki

  • *
    Ela i sharpki z Łodzi  
    Pluszowy wąż jest większy od Etny. Fajne maluchy!

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.