W Psiej Krainie

Zapakowałam do auta Bellę oraz Afinię i aby po raz kolejny, z któregoś tam rzędu sprawić im przyjemność, zawiozłam je w miejsce bezdyskusyjnie im atrakcyjne czyli nomen omen do Psiej Krainy. Już przybliżam to miejsce: szkoła dla psów w Kępnie, miejsce nauki czworonogów metodami pozytywnego motywowania, poprzez zabawę, bez przymusu, terroru i kolczatki. Czyli tak jak lubię. Szkołę prowadzi Pani Roksana Moska.

Dzisiejsza wizyta w Psiej Krainie była pierwszą, zapoznawczą i na pewno nie ostatnią, bo spodobało mi się podejście Pani Roksany do psów. Rozmawiałyśmy o tym, o owym i jeszcze raz o psach oraz o idei zorganizowania w Psiej Krainie zlotu wszystkich właścicieli psów z mojej hodowli, oczywiście wraz z czworonogami. Ja na taki zlot piszę się rzecz jasna pierwsza i z nadzieją oczekuję odzewu, bo fajnie byłoby zobaczyć jak się miewają wyrośnięte już Bonomielle. Teren w Psiej Krainie ogromny, miejsca dla ludzi pod gołym niebem i pod dachem zapewnione.

Moim psom Psia Kraina bardzo przypadła do gustu. Było sporo biegania, zabawki, smakołyki. A dodatkową, chociaż niezamówioną atrakcję stanowił pies bytujący na sąsiedniej posesji. Można go było oszczekać przez ogrodzenie i pokazać mu kto tu ważny. Zupełnie tak samo jak na własnym terenie.

Na koniec wizyty zapytałam Panią Roksanę jakie wrażenie sprawiły na niej moje shar pei’e. W odpowiedzi usłyszałam, że są bardzo samodzielne. I to prawda. Muszę o to stwierdzenie uzupełnić mój opis charakteru rasy.

Do następnego razu!
 • Twitter
 • Facebook

5 Komentarze

Płasko

 • *
  elab20  
  Czyli super wypad.
 • *
  Gosia, Wrocław  
  Zlot Bonomielli to wspaniały pomysł! Popieramy go z Dakotą w 100% :-)
 • *
  Stado Moisia  
  Czujemy się zaproszeni. Błękitna strzała chętnie pomoże.
 • *
  Psia Kraina Roksana Moska  
  Serdecznie zapraszamy do Psiej Krainy w odwiedziny i bardzo dziękuje za miłe słowa od takiego znawcy rasy i doświadczonego hodowcy, już nie moge doczekać się miotu :-) Postaram się wieczorem wrzucić zdjęcia i zaproponować ciekawy dla psiaków i opiekunów program zlotu.
 • *
  Marta  
  Zlot planuję na pierwszą połowę sierpnia i mam nadzieję, że ten termin będzie wszystkim pasował. W Psiej Krainie atrakcji przewiduję sporo, nic tylko się decydować i tak zaplanować urlop abyśmy się mogli w większym gronie spotkać.
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.