Shar Pei z Bonomielli

Lokalna egzotyka czyli targowisko i Aferka

Aferka na zakupach
Owoce i warzywa kupujemy już zwyczajowo na targu, i przeważnie towarzyszy nam któryś z psów. Ostatnio najczęściej Afera. Łączymy pożyteczne z jeszcze jednym pożytecznym, czyli niezbędną dla naszego życia aprowizację z treningiem Aferki, która już doskonale wie jak ma się zachować w tłumie ludzi. Zarówno kupujący jak i sprzedający odnoszą się do Młodej z dużą sympatią (innych omijamy łukiem), a ona na okrzyk "ach jaki śliczny piesek" już biegnie do zachwycającego się, już rozdaje uśmiechy i całusy, cała szczęśliwa i serdeczna.
Refleksję o buziakach Aferki i jej kontaktach z obcymi ludźmi mogłabym przetaczać przez rozmaite poziomy, bo przecież stosunek ludzi do psa wiele mówi o wartości człowieka i jego kulturze. Ale dla mnie najistotniejszą jest zwyczajna radość czerpana z sumy doświadczeń potęgujących się przy każdorazowym spotkaniu człowiek-pies, chociaż z naszego punktu widzenia za każdym razem mamy do czynienia z innymi ludźmi. Dzisiaj takiej niekłamanej radości doświadczyła sprzedawczyni rowerów. Jedno jej miłe słowo, jeden przyjazny gest i już Aferka skacze jej w ramiona, "cmok-cmok" mokrym całusem po policzku, po czym powrót do nas z miną "ładna jestem, nieprawdaż?" i dalej idzie już spokojnie przy nodze aż do momentu gdy ktoś zawoła "jaki śliczny piesek!".
 • Twitter
 • Facebook

3 Komentarze

Płasko

 • *
  Ela i sharpki z Łodzi  
  Całuśna Afera!
 • *
  Roxana & Western  
  Wyprawa na targ w psim towarzystwie -bardzo fajny pomysł na przemyślaną bezpieczną socjalizacje psa z otoczeniem, różnymi obiektami i innymi ludźmi. Życzę kolejnych udanych wypraw w psim towarzystwie:)
 • *
  Gosia  
  Aferka całuśna po swojej mamie Diance jest a co do zakupów to cóż jak każda kobieta lubi :-) Ślicznie wygląda nasza Afi kawał baby już z niej. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.