Aferkowe wapory i upory

Dwie doby minęły, szczenięta bezbłędnie trafiają do kraników z mlekiem, a bar mleczny produkuje dla nich na najwyższych obrotach. Tyle w skrócie.
Afera zapatrzona w swoje dzieci bez reszty. Nawet na moment nie chce się z nimi rozstawać. Każde wyjście z nią "na sikanie" to akcja perswazji połączonej z delikatnym przymusem. Obroża i smycz. W końcu wychodzi, bo to konieczność, ale głośnymi pomrukami okazuje niezadowolenie. Matka-wariatka.
Nie tylko wychodzenie od szczeniąt irytuje Aferę. Nie mniej wkurzona mruczy, gdy na czas robienia porządku zmuszona jest opuścić skrzynię. Nawet nie stara się zrozumieć po co prześcielamy, po co te szmatki, te ręczniki, te prześcieradełka...
Kolejny punkt sporny to higiena osobista. Inne zapatrywania na nią ma Afera, inne my. Tu nie ma zmiłuj się, dwa razy dziennie "tu" i "tam" suka jest myta. To konieczność.
Nie ma łatwo. Ani dla niej, ani dla nas.
Piotr jak zwykle racjonalny i konsekwentny. Wszystko musi odbywać się zgodnie z planem i zasadami, ponieważ w domu rządzą ludzie, a nie psy. Pewnie dlatego na niego Afera nie burczy tak jak na mnie.
Ja za to rozpieszczam psicę ile się da.
I tak jedzenie tylko w skrzyni przy dzieciach, bo Aferka wyjść od nich nie chce. Burczy.. Picie wody tak samo, czyli w skrzyni. Podaję, wynoszę, znowu przynoszę i zgaduję na co właśnie młoda matka akurat ma ochotę. Ścieram, wycieram i podcieram.

A teraz zrobię sobie kawę. Przede mną nocny dyżur przy Afinii jej dzieciach. Naczelny wraz ze swoimi zasadami już dawno śpi.
 • Twitter
 • Facebook

3 Komentarze

Płasko

 • *
  Ela i sharpki z Łodzi  
  Jakie one słodkie!
 • *
  Iwona , J. i P. z Channel  
  Gratulacje !!! Afera już poważna mama, a my wspominamy,jak "ustawiała" Channelkę i jej rodzeństwo sama będąc jeszcze dzieckiem :-)
  • *
   Marta  
   Dziękuję bardzo. Faktycznie, wydaje się, że dopiero co Channelka i kompania ciągnęły młodziutką Afcię za ogon, a tu już Afera dorosła, a i Channelka też nie szczenię.. Leci ten czas bardzo szybko! Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.