Dwa spacery

Aferka

Ależ piękny dzień mamy za sobą! Koło południa zapięłam Aferkę w szelki i ruszyłyśmy w nasz kępiński step. Ja z aparatem na szyi, Aferka węsząca i szukająca różności. "Popatrz pańcia jaki ładny patyk!". Trzask, trzask i już pogryziony w drzazgi. "Ej pańcia, widzisz jaki ładny kamyk znalazłam?". Nie, nie, kamyk zostaje szybko usunięty z przepastnej paszczęki Malca, a on już zapomniał o stracie i poszukuje dalej. Znowu patyki, kępy zeschłej trawy, przynosi, oddaje, cieszy się, że ma, że może się pochwalić, biegnie szukać następnych. I nagle coś ma, coś znalazła, widzę że z paszczy wystaje.. Ale to nie patyk, to coś innego, coś co wygląda podejrzanie.. "Aferka ,oddaj!" - wołam. "Nie, nie, tego nie dam, to moje!" - przekorny błysk w oku. Jestem szybsza, dopadam Malca , niewiele myśląc sięgam ręką do pyska, chwytam za coś zimnego, śliskiego. Mysz polna! Martwa, przegryziona w połowie. Fuj!!! Nie mogę się powstrzymać przed wydaniem z siebie bardzo głośnego krzyku obrzydzenia: "aaaaaaaaaa!!!". Odrzucam padlinę tak daleko jak tylko mogę, dopinam Aferce do szelek smycz i szybko oddalamy się z tego miejsca.

Godzinę później kolejny spacer, tym razem z Bellą i już nie przez "zamysione" pole, lecz przez las. Pięknie było, chociaż wiosny w lesie nie widać. Drogi przeważnie błotniste, dopiero rozmarzają, niektóre z nich pod wodą i lodem. I ta cisza... Ptaków jeszcze nie słychać, jeszcze nie czas.
A poniżej zdjęcia z leśnego spaceru
Bella w drodze do lasu
spacer znajomą ścieżką
ładnie tu, ale gdzie ścieżka?
oj nie! droga pod wodą!
powrót z bezdroża
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.