Clou tkwi w szczególe 3

Ubiegły weekend współdzieliłem po pół, na czas spędzony z psinkami i czas który przeleżałem pod autem. Oczywista oczywistość, że psinki są w samym środku mojego serca i zrobiłbym dla Nich praktycznie wszystko. Bez przerwy o Nich myślę, coraz bardziej rozpływam się w zachwycie nad Nimi, że o nieustannym wymyślaniu, jakby im tu dogodzić, wspomnę tylko ze skrupulatności wypowiedzi. No i to wszystko w tak zwanym międzyczasie podchodów, aby się przytulić, wyściskać, lub choćby wycałować w ich słodkie kulfony. I choć wydaje się to nieprawdopodobne, w tym samym sercu jest jeszcze taki malutki zakamarek, wyłącznie dla naszej niebieskiej strzały. Za to w serduszkach naszych suń, 323 to obiekt westchnień i słodkiego smyrania w brzuszku, o ile nie miłość od pierwszego wejrzenia. Ja tam się im nie dziwię.

Przysłowiową wisienką na torcie nie jest bez powodu. Wszak to właśnie ona zabiera nas nad morze, na przebieżki w lesie i w każde inne miejsce, którym chcemy naszym psiakom sprawić przyjemność. A ta przyjemność zaczyna się dla nich w chwili, gdy o niej wspomnimy, rośnie na sile i nie znosi ociągania - gdy do niej idziemy - i przeradza się w czystą postać szczęścia, gdy do niej wsiadamy. Na tyle silnego, że Pocoyo za każdym razem obdarowuje mnie buziakami - gdy tylko do niej wsiądzie i to zanim jeszcze uruchomię silnik.
I Pokolinka zostaje taka nakręcona do czasu, aż dotrzemy do celu. W czasie jazdy ciekawie wygląda przez okno, kręci się i sumiennie odprowadza wzrokiem to, co interesującego sobie wypatrzyła. Jak dotąd zwiedziła już okolice bliższe i dalsze, ale jedyna jej podróż to ta, dzięki której dotarła do naszego domku. Jest bardzo dzielna i wyśmienicie sobie radzi, i samodzielnie wsiada na tylną kanapę/ wysiada z auta już od 3. (!) miesiąca swojego życia. Morcheeba przy niej to już wytrawny globtrotter. Dystans nie ma znaczenia, pora dnia także. Sama grzecznie wsiada i od zawsze zajmuje miejsce za mną. I tak sobie siedzi nim, nie dotrzemy na miejsce. Jest totalnie bezproblemowa.
A sen na tylnej kanapie przychodzi w obu przypadkach, gdy tylko przekraczam 100 km/h.


  • Twitter
  • Facebook

2 Komentarze

Płasko

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.